Zabawa andrzejkowa w Przedszkolu


2022-11-28

Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie.  

24 listopada 2022 r. nasze przedszkolaki mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów związanych z andrzejkami. Przedszkolna sala w tym dniu zamieniła się w magiczną krainę, do której wkroczyły piękne wróżki. Od razu było wiadomo, że będzie to czas wróżb i czarów. Podekscytowane dzieci z radością poznawały tradycyjne zabawy i różnymi sposobami odkrywały sekrety losu.

 Dużo radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z andrzejkami – lanie wosku. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni. Wspólnie z nauczycielkami dzieci odgadywały, co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości.

Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy skocznej muzyce.
Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie. Pewne jest natomiast to, że już przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

Agnieszka Brzana