Spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej


2021-09-23

Przez ostatnie dwa tygodnie przedszkolaki z Witkowic uczyły się podczas zajęć dydaktycznych o bezpieczeństwie. Najlepszym podsumowaniem przyswojonej wiedzy było spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej w Kętach, które odbyło się 22.09.2021
w naszym przedszkolu. Panowie Strażnicy za pomocą rekwizytów oraz specjalnie przygotowanych plansz edukacyjnych zaprezentowali dzieciom zasady bezpieczeństwa obowiązujące na drodze, w domu oraz w przedszkolu. Ponadto przedszkolaki przypomniały sobie numer alarmowy, omówiły sytuacje zagrażające zdrowiu bądź życiu oraz nauczyły się właściwego reagowania w przypadku kontaktu z agresywnym psem. Dzieci poznały również specyfikę zawodu Strażnika Miejskiego oraz dowiedziały się co należy do wyposażenia i ubioru osób pracujących w Straży Miejskiej. Warto podkreślić, iż wszystkie dzieci były zainteresowane i chętnie współpracowały podczas zajęć oraz mogły pochwalić się przyswojonymi wcześniej wiadomościami. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały od funkcjonariuszy edukacyjne kolorowanki, wykonano również pamiątkowe zdjęcia.

Pragniemy bardzo podziękować przedstawicielom Straży Miejskiej w Kętach za przeprowadzenie zajęć edukacyjnych związanych z bezpieczeństwem. Była to niezwykła lekcja, która na długi czas pozostanie w pamięci dzieci, a zdobyta wiedza zaowocuje w życiu każdego przedszkolaka.

                                                                                                                                          Agnieszka Brzana