Wycieczka na Magurkę


2021-10-12

„Jak nie kochać jesieni, jej babiego lata,
Liści niesionych wiatrem, w rytm deszczu tańczących.
Ptaków, co przed podróżą na drzewach usiadły,
Czekając na swych braci, za morze lecących.”

( T. Wywrocki)

   Klasa V a wraz z wychowawcą bardzo lubi jesień i wędrówki po górach, dlatego wybraliśmy się na wycieczkę integracyjną na Magurkę. To czwarty co do wysokości szczyt Beskidu Małego, pod względem administracyjnym znajdujący się na pograniczu Wilkowic i Międzybrodzia Bialskiego o wysokości 909 m n.p.m. Czy szlak był trudny ? Czy długo wspinaliśmy się na szczyt ? Czy nogi nas bolały ? Hmm.. Szlak był łagodny, droga minęła nam w mgnieniu oka, a nogi.. wcale nas nie bolały ! I tej wersji będziemy się trzymać ! Na szczycie zrobiliśmy sobie ognisko i piekliśmy kiełbaski, podziwialiśmy przepiękne, jesienne  widoki. Słowem warto było 😊

Jesteśmy zaprawieni w boju i już czekamy na następną wyprawę w góry. Jeżeli zastanawiacie się jeszcze , gdzie wyruszyć na wycieczkę, to serdecznie polecamy to miejsce !

                                                                                                         Dorota Kozioł