Wycieczka klas pierwszych do Apilandii


2023-06-07

Dnia 30.05 klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Apilandii- Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa, który znajduje się w Kleczy Dolnej. Apilandia to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie poprzez zabawę i naukę możemy odkryć największe tajemnice świata
pszczół.

Uczniowie w pierwszej kolejności mieli możliwość zwiedzenia ponad 100 letniego podziemia (muzeum) wraz z przewodnikiem. Pierwszaki mogły w sposób interaktywny poznać sekrety życia pszczół, słodkie właściwości produktów pszczelich, a także podglądnąć pracę pszczelarza "od kuchni". Następnie uczniowie mieli zorganizowane profesjonalne warsztaty pszczelarskie, podczas których mogli samodzielnie spróbować swoich sił w wykonywaniu świec z wosku pszczelego, poznać tajniki pracy pszczelarza, a także spróbować słodkich pyszności prosto z ula.

Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się m.in. czym różnią się od siebie miody, jak smakuje kolorowy pyłek kwiatowy oraz czym jest chlebek pszczeli. Dzięki tej wycieczce u
uczniów została pobudzona ciekawość do dalszego pogłębiania wiedzy o otaczającej nas przyrodzie.

Misiek Justyna