Wycieczka do lasu


2021-04-27

Wiosna w lesie

Drzewa pokryte listkami.
Ptaszki gniazdka budują.
Między drzewami sarenki
z mamą spacerują.
Słoneczko mocniej grzeje
młoda trawa rośnie.
Wietrzyk piosenkę śpiewa
o pięknej Pani Wiośnie.

               Bożena Forma

 

W piękny, kwietniowy dzień przedszkolaki z oddziału I wybrały się na spacer do pobliskiego lasu, by sprawdzić, czy wiosna rzeczywiście nadeszła. Podczas wyprawy omówione zostały zmiany jakie zaszły w przyrodzie wraz z nową porą roku. Równocześnie dzieci miały możliwość zauważyć, jak niezwykła jest przyroda i świat, który nas otacza. Dzieci w tym dniu poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Przedszkolaki zachwycały się baziami, pąkami liści na drzewach, „dywanem” zawilców w lesie oraz pięknym śpiewem ptaków. Dzieci utrwaliły również zasady odpowiedniego zachowania w lesie, a także zostały uwrażliwione na nie zaśmiecanie lasu i odpowiednią ciszę, która powinna  w nim panować. Ten dzień dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

                                                                                                                Agnieszka Brzana