Wizyta w gospodarstwie rolnym


2021-10-12

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

 

WIZYTA W GOSPODARSTWIE ROLNYM PAŃSTWA KASPERKÓW

 

W przyszłym tygodniu zagadnieniem wiodącym, omawianym w naszym przedszkolu będzie temat jesieni, a także związanych z nią pracami polowymi, zbiorami warzyw i owoców.
W związku z powyższym,  ciesząc się z pięknej pogody, z przyjemnością skorzystaliśmy z  zaproszenia do zwiedzenia gospodarstwa rolnego w Witkowicach, należącego do Państwa Kasperków. Podczas naszej wizyty przedszkolaki miały możliwość obejrzenia z bliska maszyn rolniczych, z zaciekawieniem wysłuchały również opowieści gospodarzy o pracy na roli oraz podczas zbiorów. Mimo, iż dzieci mieszkają na wsi, nie zawsze mają możliwość przyjrzenia się z bliska pracy rolnika, dlatego nasza wizyta wzbudziła wielkie zainteresowanie przedszkolaków i przyniosła im mnóstwo radości. Dzięki takiej obserwacji oraz doświadczeniu łatwiej będzie przyswoić im zdobywaną wiedzę. Ostatnią atrakcją naszej wycieczki (szczególnie dla chłopców) była możliwość obejrzenia nowoczesnych maszyn rolniczych, a dokładnie traktorów używanych do pracy w gospodarstwie. Wróciliśmy do przedszkola w dobrych humorach, bogatsi o nowe doświadczenia i przeświadczenie, że kształtujemy w naszych podopiecznych szacunek do ciężkiej pracy i otaczającej przyrody.

 

Przedszkolaki  wraz z wychowawcami serdecznie dziękują Państwu Kasperkom za niezwykle miłe i życzliwe przyjęcie, za cudowną atmosferę oraz poświęcony czas.

 

Agnieszka Brzana