Szkolny Konkurs Ekologiczno–Przyrodniczy „Jeden z dziesięciu”


2022-06-16

6 czerwca 2022r. - poniedziałek w „naszej” szkole odbył się konkurs ekologiczny kierowany do uczniów klas 5-8 SP. Celem konkursu było stwarzanie uczniom możliwości współzawodnictwa, promowanie ochrony środowiska, podnoszenie świadomości ekologicznej, rozwijanie zainteresowań ekologicznych oraz tworzenie nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia w domu, w szkole i najbliższym otoczeniu.

W konkursie uczestniczyło 15 uczniów. Odpowiadali oni na pytania dot.: niekorzystnego wpływu działalności człowieka na środowisko, zasad zdrowego stylu życia, znaków ekologicznych, zasad udzielania pierwszej pomocy i rozpoznawania podstawowych gatunków drzew. Wykazywali się również wiadomościami o Parkach Narodowych w Polsce oraz zasadami segregacji odpadów- a wszystko to przy „gorącym dopingu” swoich kolegów i koleżanek. Do finałowej „Trójki” zakwalifikowały się: Gabrysia z kl 7a, Emilia z kl 8a oraz Julia z kl 8b.  Zwyciężczynią „ekologicznej” rywalizacji została Emilia.

Wszystkim uczestnikom, serdecznie gratulujemy, dziękujemy za miłą atmosferę i wspaniałą zabawę połączoną z wiedzą ekologiczną.