Święto Niepodległości w przedszkolu


2021-11-12

„Polska”

Polska - to taka kraina,
która się w sercu zaczyna.

Potem jest w myślach blisko,
w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy,
budujemy, bronimy.
Polska – Ojczyzna...
Kraina, która się w sercu zaczyna.

Ryszard Przymus

 

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Wtedy właśnie, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. W celu upamiętnienia tej znaczącej daty, zgodnie z tradycją naszego przedszkola, dzieci uroczyście odśpiewały hymn narodowy. Przedszkolaki zadbały również o wystrój sali, która została udekorowana przygotowanymi wcześniej pracami plastycznymi o tematyce patriotycznej. Celem dzisiejszej lekcji było kształtowanie u dzieci miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz zapoznanie ich z  symbolami narodowymi. Przedszkolaki z oddziału P2, podczas śpiewania hymnu, z dumą prezentowały przypięte do piersi biało – czerwone kotyliony. W ten sposób dzieci z przedszkola słowem i piosenką oddały miłość do Ojczyzny oraz okazały szacunek należny symbolom narodowym i bohaterom.

Agnieszka Brzana