Światowy Dzień Ziemi
Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi i celem tych obchodów jest dbanie o promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowaniu wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę Ziemię. Dzień Ziemi obchodzony jest w momencie równonocy wiosennej na półkuli północnej i równonocy jesiennej na półkuli południowe.
Równonoc wiosenną to moment, w którym Narody Zjednoczone obchodzą Dzień Ziemi. W momencie kiedy Słońce przechodzi w Gwiazdozbiór Barana, w siedzibie ONZ w Nowym Jorku rozbrzmiewa Dzwon Pokoju (ang. Peace Bell). Ma to zwykle miejsce 20 lub 21 marca. Niezależnie od tego w 2009 roku dzień 22 kwietnia został ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Pierwsze obchody odbyły się w 2010 roku.
Klasa 4 w ramach zajęć z techniki wykorzystała techniki komputerowe i techniki plastyczne i przygotowała piękne plakaty promujące ich działania w obszarze dbania o środowisko i naszą planetę Ziemię. Zapraszamy do podziwiania galerii prac uczniów.
Agata Korczyk
