Spotkanie z przedstawicielami Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach


2023-01-19

Po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach, panią Dyrektor, Agatę Szyszka – Mądro oraz panią Barbarę Bednarz. Podczas spotkania poznaliśmy „Krasnala w krzywej czapce”, z którego dalszymi losami przedszkolaki będą mogły zapoznać się  po wizycie w GBP w Kętach i po otrzymaniu książki pt. Krasnal w krzywej czapce. A to wszystko dzięki akcji „Mała książka – wielki człowiek”.

Celem każdego spotkania jest promowanie czytelnictwa oraz  umiejętności słuchania tekstów przez dzieci w wieku przedszkolnym.

Pamiętajmy, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację i naukę, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem, a sama wizyta w bibliotece może okazać się dla malucha czymś magicznym i wyjątkowym.  

Agnieszka Brzana