Spotkanie uczniów z pisarką  - Renatą Piątkowską  


2022-09-16

            W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zaprosiliśmy do naszego przedszkola pisarkę, panią Renatę Piątkowską. Spotkanie z tak znamienitym gościem odbyło się 15 września 2022 roku. Zorganizowanie tej wizyty miało na celu rozbudzenie ciekawości czytelniczej, rozwijanie wyobraźni i zainteresowań książką dzieci w wieku przedszkolnym.

            Pani Renata, autorka wielu książek dla dzieci, bardzo szybko nawiązała kontakt z naszymi przedszkolakami. Podczas swojego wystąpienia autorka wprowadziła dzieci w świat historii zapisanych na kartkach swoich książek. Dzieci nie tylko słuchały z uwagą, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie zadawały ciekawe pytania, na które uzyskały wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie z panią Renatą  przebiegło w miłej atmosferze, a sama pisarka dała się poznać jako sympatyczna, pełna poczucia humoru osoba, która została nagrodzona gromkimi oklaskami przez naszych przedszkolaczków!

 

Agnieszka Brzana