„Razem z Grupą” – udział w Programie Grantowym Grupy Kęty


2024-06-11

Zdrowie jest dla człowieka wartością najwyższą. Należy więc uczyć i wychowywać do zdrowego trybu życia fizycznego i psychicznego. Promowanie zdrowia jest więc nadrzędną potrzebą warunkującą kształtowanie nawyków służących dbaniu o własne zdrowie. Jednym z podstawowych zadań szkoły jest przygotowanie ucznia do życia tak, aby w przyszłości potrafił dokonywać właściwych wyborów, również w sprawach zdrowia. Aby wyjść temu naprzeciw, tegorocznym mottem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Witkowicach jest promocja zdrowia pod hasłem „ŻYJMY ZDROWO-KOLOROWO”. W ramach edukacji zdrowotnej zorganizowano wiele ważnych, edukacyjnych spotkań mających na celu pogłębienie wiedzy oraz wykształcenia zdrowych nawyków. Dzięki udziałowi w programie grantowym „Razem z Grupą” mieliśmy możliwość zakupu trzech dystrybutorów do wody mineralnej. Wszyscy wiemy, że woda, jest jednym z najważniejszych składników dla rozwijającego się organizmu dziecka i ma kluczowe znaczenie dla przeprowadzania prawidłowo większości reakcji w nim.

Tego zakupu mogliśmy dokonać tylko przy ogromnym wsparciu pani Sabiny Dziadowicz i pana Krzysztofa Mydlarza. Składamy serdeczne podziękowania za danie nam możliwości wzięcia udziału w projekcie grantowym, poświęcony czas i ogromne serce okazane przedszkolakom i uczniom z Witkowic.

 

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”

(Papież Franciszek)

Agnieszka Brzana