Programy edukacyjne w przedszkolu oddział I i II


2020-10-12

W roku szkolnym 2020/2021 nasze przedszkole bierze udział w programach edukacyjnych „Mamo , tato,  wolę wodę!” oraz „Czyste powietrze wokół nas”.

Zapraszamy do zapoznania się z powyższymi programami.

 „Mamo, tato, wolę wodę!”

 - to jeden z najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce zainicjowany w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych.

Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci.

W ramach programu tworzone są przez ekspertów materiały edukacyjne służące do prowadzenia zajęć w przedszkolach, min. scenariusze lekcji. Przez lata trwania programu aktywizujemy przedszkola, zachęcając dzieci i nauczycieli do wspólnej zabawy oraz udziału w konkursach. Z myślą o rodzicach i ich pociechach powstał serwis internetowy www.wolewode.pl zawierający kompendium wiedzy o zdrowym żywieniu i rozwoju dzieci, z zabawami i grami, zachęcającymi najmłodszych do picia wody.

Programem objęte będą dzieci z oddziału I i II