Która to Malala?


2022-09-20

Malala to dziewczynka z Pakistanu, która otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla. Czego dokonała, by zasłużyć sobie na takie wyróżnienie? Co sprawiło, że jest rozpoznawalna na całym świecie i dlaczego polska pisarka wybrała ją na bohaterkę swojej książki? Na te wszystkie pytania mogliśmy poznać odpowiedź w ostatni piątek w czasie kolejnego w naszej szkole spotkania z Renatą Piątkowską. O sile książki i pióra oraz potędze broni, jaką jest edukacja, opowiedziała nam w fascynujący sposób znana w Polsce autorka literatury dziecięcej, zachęcając do przeczytania jej przejmującej książki, (dostępnej w naszej bibliotece), pt. Która to Malala.

Uczniowie klas od 4 do 8 mogli przeżyć tę niezwykłą literacką przygodę dzięki realizowanemu w naszej szkole Narodowego Programowi Rozwoju Czytelnictwa. W jego ramach zaproszono również na spotkanie autorskie dzieci z klas 1-3. Z kolei one zgłębiały z panią Renatą Piątkowską arkana powstawania książek, a nawet same stworzyły pod okiem pisarki żywą książkę! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

 

B. Stwora, zdj. Magdalena Bożek