Jesień w przedszkolu


2021-10-12

„Jesienią, jesienią

Sady się rumienią;

Czerwone jabłuszka

Pomiędzy zielenią.

  

Czerwone jabłuszka,

Złociste gruszeczki

Świecą się jak gwiazdy

Pomiędzy listeczki.

 

Pójdę ja się, pójdę

Pokłonić jabłoni,

Może mi jabłuszko

W czapeczkę uroni!

 

Pójdę ja do gruszy

Nastawię fartuszka,

Może w niego spadnie

Jaka śliczna gruszka!

 

Jesienią, jesienią

Sady się rumienią;

Czerwone jabłuszka

Pomiędzy zielenią.”

 

Maria Konopnicka

 

W naszym przedszkolu już na dobre zawitała piękna, kolorowa jesień. Dzieci podczas spacerów obserwują zmiany zachodzące w przyrodzie. W salach przedszkolnych dominują „barwy jesienne”. Dzięki przyniesionym przez dzieci „darom jesieni” w kąciku przyrody także zagościła ta wielobarwna pora roku. Przedszkolaki podczas zajęć poznały piosenkę o jesieni, nauczyły się wiersza, a na tablicach można zauważyć przepiękne prace plastyczne wykonane przez dzieci.

 

 Marta Kasperek