Ekologii ciąg dalszy, czyli spotkanie z Panem Leśniczym


2022-05-19

„Pomóżmy dzieciom docenić to,

że wokół nas jest zieleń,

zachwyćmy się drzewami,

dzięki którym mamy powietrze.

Pobawmy się dźwiękami,

bo dzięki temu

możemy uświadomić dzieciom,

że ochrona przyrody

to również ochrona zwierząt.”

Autor nieznany

 

 

We środę 11 maja nasze przedszkolaki wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do lasu i spotkanie z Panem Leśniczym z Nadleśnictwa Andrychów. Ciepła, słoneczna pogoda sprzyjała leśnej wędrówce.

Na początku spotkania Pan Leśniczy zaprezentował dzieciom różne rodzaje ptaków oraz ich odgłosy. Pan Wojciech opowiedział im o swojej pracy, lesie i jego znaczeniu dla środowiska, a także o zwierzętach zamieszkujących lasy naszej okolicy. Wskazał również, jak wiele darów posiada las. Podczas zajęć Pan Leśniczy zadawał przedszkolakom wiele pytań, z którymi dzieci świetnie sobie radziły. Nie zabrakło również zadań aktywizujących nasze pociechy (układanie „leśnych obrazów”, czy odgrywanie zachowań leśnych zwierząt).

Spotkanie to uświadomiło najmłodszym, że przyrodę należy kochać i szanować, jak przyjaciela oraz to, że także one są za nie odpowiedzialne. Serdecznie Dziękujemy Panu Leśniczemu za owocną lekcję i poświęcony czas.

 

 

Marta Kasperek