Dzień Książki w ZSP


2023-05-24

17 maja obchodziliśmy w szkole „Dzień książki”. Wydarzenie to stanowiło element realizacji całorocznego projektu edukacyjnego: „Czytanie? Nie tylko na ekranie”. Uczniowie mogli w jego trakcie wziąć udział w szeregu inicjatyw  promujących ideę czytelnictwa.  

W ramach wymiany „Książka za książkę” ponad 200 lektur przyniesionych przez uczniów i nauczycieli trafiło do nowych właścicieli.  W ten dzień dzieci mogły również zmierzyć się z 10 czytelniczymi wyzwaniami w formie zadań na czas polegającymi, m. in,. na odgadywaniu tytułów książek na podstawie map, zdjęć pisarzy i poetów, deszyfrowaniu literackich kodów oraz rozwiązywaniu rebusów. Każdy mógł także dopisać jedno zdanie do wspólnego opowiadania oraz zrobić sobie tatuaż z motywem znanym z baśni czy powieści młodzieżowych. Ogromnym powodzeniem cieszył się „Literacki pokaz mody” w ramach akcji „Ubierz się w książkę”. Większość uczniów i wielu nauczycieli przebrało się w ten dzień w ulubioną postać literacką. Wydarzeniu towarzyszyły również konkursy: bieg z książką na głowie czy konkurs na zawartość wagonika słynnej lokomotywy Juliana Tuwima.  Ponadto na dzieciaki czekały łamigłówki, krzyżówki, wykreślanki o tematyce literackiej, również w języku angielskim. Dzieci z klasy pierwszej pod opieką pani Doroty Rybackiej wykonały własne książeczki.

Serdecznie dziękujemy za udział w organizacji „Dnia książki”: dzieciom i młodzieży za wspaniałe zaangażowanie, które przerosło nasze oczekiwania, rodzicom za pomoc w wykonaniu fantastycznych, oryginalnych strojów, pani Gabrysi Spadek – naszej szkolnej mistrzyni zmywalnego tatuażu:), pani Madzi Świątek za akcent anglojęzyczny w tym dniu.

B. Stwora - koordynator wydarzenia