Dobrze nam tu mija czas


2021-02-17

Głównym zadaniem świetlicy jest właściwa organizacja czasu przed lekcjami i po lekcjach.

Zapewniamy dzieciom opiekę, pomoc w odrabianiu zadań domowych, rozwijamy ich zainteresowania i zdolności, dostarczamy okazję do wspólnych zabaw oraz uczymy umiejętności współdziałania w grupie. Wśród wielu różnorodnych form zajęć najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym, zabawy ruchowe przy muzyce, oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu. Każdy może tutaj znaleźć coś ciekawego dla siebie. Piękne prace plastyczne eksponowane są na gazetkach ściennych, oraz wykorzystywane do dekoracji świetlicy i wnętrza szkoły. Zajęcia ruchowe przy muzyce wprowadzają wesoły nastrój i pomagają zrelaksować się po skończonych lekcjach. Jeśli tylko warunki pogodowe pozwalają wyjść na dwór, to bardzo chętnie z tego korzystamy, a tegoroczna, piękna, biała zima daje nam takie możliwości. Zapewne wszyscy pamiętamy, jak ze swoimi rodzicami lub kolegami pomimo mroźnego powietrza, wychodziliśmy lepić bałwana! Jest to nadal jedno z ulubionych zajęć na śniegu. Dzieci także bardzo lubią rzucać śnieżkami, toczyć wielkie kule śniegowe i robić orzełki na śniegu. Tą ostatnią polecamy na koniec, ponieważ w mokrym ubranku łatwo się przeziębić.

Zimowe zabawy na śniegu sprawiają dzieciom dużo radości, a dodatkowo ruch i świeże powietrze są bardzo potrzebne dziecku, aby prawidłowo się rozwijało i było zdrowe. Właśnie dlatego: Nie siedzimy w świetlicy, gdy śnieg za oknem – korzystamy z okazji do dobrej zabawy – druga taka dopiero za rok!

Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmików i zdjęć.

 Nauczyciel świetlicy Barbara Spadek