„Bardzo głodna gąsienica” , czyli spotkanie z książką


2024-06-11

6 czerwca 2024 roku mieliśmy przyjemność gościć panią dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach Agatę Szyszkę-Mądro. Kontynuując promocje zdrowia w naszym przedszkolu, nie obyło się bez zajęć o tematyce zdrowego jedzenia. Niepozorna gąsienica zabrała dzieci w podróż kulinarną. To nie była tylko świetna zabawa, ale także nauka utrwalenia dni tygodnia, liczenia owoców oraz przypomnienie wiedzy o cyklu rozwojowym motyla. Dzieci dowiedziały się też, że po lodach zagryzionych ogórkiem kiszonym może boleć brzuch.

Było to kolejne działanie w ramach realizacji projektu „Żyjmy zdrowo, kolorowo”, czyli profilaktyki zdrowia.

Składamy serdeczne podziękowania przedstawicielom Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach, za wspaniałą współpracę i niezmordowane zaangażowanie w edukację naszych przedszkolaków. Jesteśmy wdzięczni za czas, wysiłek, troskę i pomoc w prawidłowym rozwoju młodego pokolenia witkowian.

 

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

 (Ks. Mieczysław Maliński)

Agnieszka Brzana