Akcja sprzątania świata


2021-09-24

„Myślę, więc nie śmiecę” - klasa II a w akcji sprzątania świata

Hasło tegorocznej 28-letniej ogólnopolskiej akcji sprzątania świata brzmiało „Myślę, więc nie śmiecę”. Klasa II a postanowiła zrobić coś dobrego dla naszej planety i wzięła w niej czynny udział. Uczniowie otrzymali worki na śmieci oraz ochronne rękawiczki i wspólnie wyruszyli na wielkie sprzątanie po Witkowicach. Tegoroczne działania uświadomiły dzieciom, że wyrzucone do wody lub porzucone byle gdzie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok. Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!

 

                                                                                                                                                                                                      Gabriela Spadek