Akcja edukacyjna „Dzieci Uczą Rodziców” – „Biało- czerwona Niepodległa”.


2023-11-16

11 listopada obchodzimy uroczystość odzyskania niepodległości przez Polskę. Pamiętamy w tym dniu, że ojczyzna, po długich latach niewoli, znowu stała się wolna. Polacy, którzy żyli w tym czasie, przetrwali i zwyciężyli. Dzięki nim możemy cieszyć się wolnością.

Na pamiątkę odzyskania niepodległości, w ramach akcji „Dzieci Uczą Rodziców”, została zrealizowana lekcja nawiązująca do Narodowego Święta Niepodległości. Podczas zajęć przedszkolaki poszerzyły i utrwaliły wiedzę o symbolach narodowych Polski oraz postaciach, które miały znaczący wpływ na odzyskanie niepodległości. Dowiedziały się o ojcach polskiej wolności, a także zostało im przybliżone to trudne pojęcie, jakim jest „patriotyzm”.

Agnieszka Brzana