Konkurs zaczaruj szkołę z drukiem 3D


Dwie grupy z naszej szkoły wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Skriware S.A. W skład pierwszego zespołu wchodziły dziewczyny z klasy 3a: Amelia Daniel, Kalina Boba, Emilia Gałuszka oraz Kornelia Stawowczyk, a ich mentorem była p. Gabriela Spadek. Druga grupa składała się z Marleny Waligórskiej i Dominiki Zaporowskiej z klasy VI a- ich mentorem była p. Justyna Falc.

Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu i stworzeniu wydruku 3D w specjalnej drukarce, którą szkoła otrzymała w ramach programu „Labolatorium Przyszłości". Każda grupa miała do wykonania po kolei kilka zadań. Na samym początku nadały nazwę swoim zespołom - dziewczyny z klasy 3a „FikiMiki", a dziewczyny z 6a „Dream Team". Najpierw miały za zadanie zidentyfikować potrzebę w szkole i odpowiedzieć na pytania: co może się w niej przydać lub ją uatrakcyjnić. Grupa FikiMiki zaprojektowała wymarzone doniczki do klasy, a grupa „Dream Team" przyborniki na pisaki.

Każdy projekt został wydrukowany za pomocą drukarki 3D. Dziewczyny świetnie się bawiły, tworząc całą koncepcję. Z całego wydarzenia powstała wystawa w szkole pt."Zaczaruj szkołę z drukiem 3D", którą mogli podziwiać wszyscy uczniowie. Zwieńczeniem kilku miesięcy pracy był filmik z realizacji projektów. Teraz musimy czekać do 20 kwietnia na ogłoszenie wyników konkursowych zmagań.

Gabriela Spadek