Wizyta uczniów z czeskich Palkovic. Realizacja programu „BEZPIECZNA +”

W dniach 26 i 27 października 2017r. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Witkowicach gościł 20– osobową grupę uczniów z czeskich Palkovic wraz z opiekunami oraz uczniów z partnerskiej szkoły z Bujakowa. Pierwszy dzień pobytu rozpoczął się od uroczystego powitania gości. Młodzież z Witkowic i Bujakowa przygotowała program artystyczny. Były piosenki polskie, czeskie oraz występy taneczne. Uczniowie z Polski i Czech wzięli też udział w ekologicznych warsztatach plastycznych przygotowanych przez Dom Kultury w Kętach. Wspólne wykonywanie przypinek i ekologicznych toreb było okazją do poznania siebie nawzajem i przełamania barier językowych.

Swoją obecnością w tym dniu zaszczycili nas: Burmistrz Gminy Kety- Pan Krzysztof Klęczar, I Zastępca Burmistrza- Pan Rafał Ficoń, Sekretarz Gminy Porąbka – Pan Kazimierz Gałuszka, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Porąbce –Pani Cecylia Koniorczyk, Dyrektor Zakładu Obsługi Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Kętach – Pani Renata Stachura, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bujakowie –Pani Jolanta Bielecka-Szlagór, Proboszcz Parafii w Witkowicach –Ks. Stanisław Lipowski, sołtys Witkowic –Pan Marian Zaręba, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Monika Kasperek-Zacny

W drugim dniu wizyty uczniowie partnerskich szkól udali się na wycieczkę do Krakowa, w trakcie której zwiedzali Muzeum – Podziemia Rynku, Sukiennice i Wzgórze Wawelskie. Był czas na poznanie historii Krakowa i wspólne rozmowy. Pełni wrażeń uczniowie wraz z opiekunami wrócili do domów mając nadzieję na kolejne „międzynarodowe” spotkania.

Dziękujemy wszystkim , którzy pomagali w organizacji tych dni, w szczególności rodzinom z Witkowic, które gościły u siebie dzieci z Palkovic. Wizyta uczniów z Czech odbyła się w ramach realizacji rządowego programu „BEZPIECZNA +”.

Program współfinansowany jest ze środków otrzymanych za pośrednictwem Wojewody Małopolskiego z budżetu państwa w ramach realizacji Rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkole.

Script logo