Dzień dziecka w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Witkowicach

Pierwszy dzień czerwca obfitował w wiele atrakcji, przygotowanych dla wychowanków Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Witkowicach.

Wczesnym rankiem młodzież klas IV – V Szkoły Podstawowej oraz I – II Gimnazjum pojechała do Domu Kultury w Kętach na film pt. „Nurt życia”. Dokument ukazywał nieistniejące już, czarujące zakątki rzeki Skawy na tle budowanego zbiornika wodnego w Świnnej Porębie. Zaraz po powrocie – jako że Matka Natura w tym dniu obdarowała nas tym co ma najlepszego, piękną słoneczną pogodą – udaliśmy się na boisko LKS „Orzeł” Witkowice, gdzie nauczyciele wychowania fizycznego Panie Dagmara Chyl oraz Katarzyna Romik zorganizowały międzyklasowe zawody sportowe.

Ponieważ okazja była wyjątkowa i aby każdy, „duży” i „mały” sportowiec, miał szansę na podium, organizatorzy postanowili, temat turnieju potraktować z lekkim przymrużeniem oka. Tak więc, zawodnicy stanęli do rywalizacji w takich konkurencjach jak:

- przeciąganie liny,

- ubieranie pachołka,

- ubieranie mumii na czas,

- wyścigi na wypełnianie butelki wodą,

- bieg z piłeczką pingpongową,

- jedzenie jabłka zanurzonego w wodzie.

W końcowej klasyfikacji każda grupa okazała się mistrzem w jakiejś dziedzinie. W zawodach wygrał dobry humor oraz integracja uczniów wszystkich klas.

Nieco poważniejszy charakter miały ostatnie punkty sportowego harmonogramu – dwa mecze piłki nożnej chłopców:

- „VI SP” kontra „Reszta Podstawówki” oraz

- „ III Gimnazjum” kontra „II Gimnazjum”.

Pierwszy z wymienionych spotkań zakończył się zwycięstwem drużyny klasy VI z wynikiem 2:0. Punkty zdobywali Igor Olszkowski oraz Sergiusz Domasik. Drugi pojedynek okazał się niespotykanie emocjonujący. Oba team’y dały z siebie wszystko, gole padały jeden za drugim do ostatniej minuty, jednak drugoklasiści musieli oddać laur zwycięstwa starszym kolegom, przegrywając12:13. Rewanż za rok. Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej swój Dzień Dziecka spędzili na boisku szkolnym, gdzie wychowawcy przeprowadzili różne gry zespołowe. W niecodzienny sposób świętowali podopieczni klasy III Gimnazjum, którzy mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić Urząd Gminy Kęty. Rada Rodziców tego dnia dla wszystkich dzieci przygotowała słodkie upominki, za które serdecznie dziękujemy.

Script logo