"Szkoła pamięta”

Na przełomie października i listopada wszyscy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby, zapalamy znicze, modlimy się za dusze zmarłych; zmarłych nam bardzo bliskich, ale również zmarłych osób, które zasłużyły się i są cenione w społeczności, tej lokalnej jak i ogólnonarodowej. W tym wyjątkowym czasie Nasza Szkoła i Przedszkole włączyły się w akcję „Szkoła pamięta”, aby w należyty sposób uczcić pamięć ważnych postaci i wydarzeń.

Każda grupa w przedszkolu oraz każda klasa w szkole odwiedziła wraz z opiekunami groby zmarłych nauczycieli oraz tablicę upamiętniająca Patrona Szkoły – Bronisława Obarę a także żołnierzy poległych w I wojnie światowej. Uczniowie porządkowali te miejsca, modlili się, wspominali Wielkich Ludzi, uczcili pamięć minutą ciszy. Wszystko odbywało się w podniosłym nastroju z należytą powagą dla tych co odeszli w słusznej sprawie. Zostały wykonane gazetki tematyczne; na głównym korytarzu w szkole, w świetlicy szkolnej oraz w klasach. Podczas lekcji wychowawczych nauczyciele prowadzili refleksyjne dyskusje z uczniami związane z tematem.

Wszystko po to, jak mówił Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, by „uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności...” Kulminacja ww. aktywności przypadła na dzień 25 października 2019 roku - ostatni piątek przed 1 listopada.

Pamiętamy dziś, jutro, zawsze!!!                      Magdalena Świątek

Script logo