PORANEK WIELKANOCNY W SAMORZĄDOWEJ PLACÓWCE WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO W WITKOWICACH

Wielkanoc, to najważniejsze i najstarsze święto chrześcijaństwa, obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Z Wielkanocą wiążą się liczne religijne i ludowe obrzędy (święcenie pokarmów, pisanki, śmigus-dyngus). Wielkanoc, to także czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka.

Zgodnie z tradycją 27 marca odbyło się w naszym przedszkolu śniadanie wielkanocne, przygotowane wspólnie przez dzieci i personel placówki. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas m.in. burmistrz Gminy Kęty – Krzysztof Jan Klęczar, Rafał Ficoń, Tomasz Bielecki, Renata Stachura, proboszcz – ksiądz Stanisław Lipowski oraz dyrekcja szkoły – Bożena Kubisiak i Dagmara Chyl. Zaproszonych gości oraz wszystkich obecnych na uroczystości powitała Pani dyrektor Bożena Kubisiak, podkreślając znaczenie Świąt Wielkiej Nocy. Z przesłaniem wielkanocnym przemówił do nas również burmistrz Gminy Kęty – Krzysztof Jan Klęczar. Inauguracją śniadania wielkanocnego była modlitwa prowadzona przez księdza Stanisława Lipowskiego.

 Mali artyści przedstawili gościom program słowno-muzyczny „Wielkanocne zwyczaje”, wprowadzając gości w świąteczny oraz rodzinny wielkanocny nastrój. Na zakończenie zarówno goście, jak i dzieci otrzymały piękne prezenty symbolizujące ten wyjątkowy okres.

 Dyrekcja ZSP w Witkowicach, dzieci, personel przedszkola
Życzą, aby Święta Wielkanocne
przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha.
Niech Zmartwychwstanie które niesie odrodzenie
napełni Was pokojem i wiarą,
niech da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

 WESOŁYCH ŚWIĄT

  

Script logo